Burs

ADAYLIK ŞARTLARI:

Yöremiz öğrencilerinden Üniversiteyi kazanmış, müraccat şartlarını taşıyanlar burs alabilecektir. Burs müracaatları mutlaka site üzerinden yapılmalıdır. Elden gönderilen müracaat formları dikkate alınmayacaktır. Her yıl başvuru yapılmalı eski öğrenciler öğrenci belgesi ve not durum belgesini,

Yeni kayıt olacak öğrenciler ise ÖSYM sonuç belgesi ve kayıt olduklarına dair öğrenci belgesini vakıf merkezine göndereceklerdir.

2014-2015 öğretimyılı için burs müracaatları 5 Eylül-10 Ekim 2014 tarihleri arasında www.dkv.com.tr/burs adresinden online yapıalcaktır.

Bu tarihten sonra yapılacak müracaatlar da dikkate alınmayacaktır.

KİMLER YARARLANABİLİR VEYA YARARLANAMAZ?:

Vakıf üniversiteleri ile üniversitelerin ikinci öğretim, ekstern, açık öğretim, uzaktan öğretim, ücretli, değişim programlı ve lisans programlarının son sınıflarında okuyanlar, evliler ve aynı aileden ikinci bir kardeş burslarımızdan yararlanamaz. (Meslek Yüksekokullarının ikinci sınıfında olan öğrenciler başvuru yapabilir.)

BAŞVURU: Vakıf Sitesindeki Başvuru Formu Doldurulacak.

Öğrenci Belgesinin aslı Vakıf Genel Merkezine ulaştırılacaktır.

EKLENECEK BELGELER:

SEÇİM : Öğrenci Bilgileri ve referans olanlarla yapılan değerlendirmede burs almaya hak kazanan öğrenciler Vakıf Mütevelli Heyeti tarafından seçilmektedir.

BURSUN ÖDENMESİ: Burs kazandığı kendisine duyurulan adaylara, gerekli belgeleri tamamlandıktan sonra öğretim yılı başından geçerli olarak, en geç bir ay içinde burs ödenmeye başlanır. Bir öğretim döneminde Ekim-Temmuz arası (10 ay) burs ödenmektedir. Diğer aylarda ödeme yapılmamaktadır.

BURSUN KESİLMESİ: Burs, her ders yılı yeniden değerlendirme yapılarak başarılı olduğu belgelenen öğrenciye, normal öğrenim süresi boyunca verilir. Normal öğrenim süresini tamamlayan öğrencinin bursu Haziran ayı sonunda kesilir. Sınıf tekrarı olan öğrencinin de bursu kesilir.