DERNEKPAZARI NIN İSTANBUL DAKİ GECESİNDE MUHTEŞEM DESTEK.

Ekleme Tarih : 02 Mart 2020 - Bu Haberi 1666 kişi okudu.Ekleyen: Fahri Düzenli
DERNEKPAZARI NIN İSTANBUL DAKİ GECESİNDE MUHTEŞEM DESTEK.

İstanbul da yaşayan Dernekpazarlıları bir araya getirip, acılarını, mutluluklarını paylaşmak,akraba, dost, komşu ilişkilerini unutmayıp , güçlendirmek, eski nesil le yeni nesli tanıştırıp kaynaştırmak ve Dernekpazarı nı İstanbul da yaşatmak amacı ile kurulan DERNEKPAZARI KÖYLERİ KÜLTÜR VE DAYANIŞMA VAKFI ( DKV ) 30 yılına ulaşmanın mutluluğunu yaşadı. Sahibi yine Dernekpazarlı olan Beylikdüzü’ndeki IŞILDAKLAR KÜLTÜR SARAYI nda 29 Şubatta düzenlenen geleneksel gece deki mutluluk görülmeye değerdi.

  Mahalli sanatçılarımızdan, Onay Şahin,Mehmet Tak,Ayten Cansız ve Hüseyin Fındıkoğlu nun sahne alacağı gece öncesi Hain bir saldırı  sonucu verdiğimiz 36 şehitle  ülke olarak  yüreğimiz yandı.Bu acılı günlerde eğlenmenin olamayacağını gören yönetim program akışını değiştirerek açılışı Kur-an ı kerim  okuyarak yaptı.

  Vakıf Başkanı Dr. Mustafa Güveli yaptığı selamlama konuşmasında , Tüm şehitlere rahmet,gazılerimize de sağlık temennisinde bulundu. 30 yıl önce kurulan vakfımızın  kurucuları listesini  slaytla göstererek, görev alan başkanları sıralayıp, ölenlere rahmet, hayatta olanlara da sağlık diledi. Vakfın kısa zamanda büyük başarılara ulaştığını, sınırlı bir alanda kira ile otururken  Haznedar ın en  hareketli alanında  altı katlı muhteşem bir binaya sahip olduğunu, bu başarının dışında sosyal, kültürel birçok etkinlikte  hep ön sıralarda  yerini aldığını belirtti. Çalışmalarını  ağırlıklı olarak Üniversite öğrencilerine  burs vermeye  yöneltti

 Vakif  her öğrenciye  aylık  150. Tl. burs ödemekte olup toplam  328.000 TL destek sağladı.

Akköse 17  -Çalışanlar 16 - Çayırbaşı 24- Gülen 46- Güney 30- Günebakan 19 -Kondu 31 -Ormancık 16-  -Taşçılar 37-Tüfekçi 15-Yenice 17-Zincirlitaş 6  toplamda  292  öğrencilere destek olmaya devam etmektedir

     Bundan sonraki hedeflerinin  verilen burs sayısını ve miktarını arttırmak, İlçemizde yapımı tamamlanmak üzere olan 4-6 yaş gurubu okulunun donanımını  gerçekleştirmek ve vakfa  gelir getirici bir yatırım yapmak olduğunu belirtti. Katkısı bulunan herkese ve 4-6 yaş gurubu Ana okulu yapımını üstlenen  Atmaca kardeşler adına  Ayhan Atmayaca ya, geceye iştirak eden Kaymakamımız Murat Yıldız, Belediye Başkanı Dr. Mehmet Aşık a, Anadolu yakası Mehmet Topaloğlu, Solaklı Vadisi Platformu Yılmaz Çakır, Soma Bld.başk.yard.  Abdullah  Ekşi  ve konuklarla geceye iştirak eden herkese teşekkür etti.

 

    Nihat Mangan  da  şehitlere rahmet, gazilere  sağlık dileyerek,Ana okulu yapımını takiple görevlendirildiğini,çalışmaları hakkındaki bilgileri sunduktan sonra, donanım için ihtiyaçları  sıralayıp, hayır sevenlerin desteğini istedi.

 

    Fikri Kurt , Acımız büyük, Vakfımızın yönetimi  duyarlı davranıp eğlence programını  erteleyerek yerinde bir karar aldığını  belirtti. İlçenin gelişimi için yapılanları açıklayıp, yapılması gerekenler için önerilerde bulundu.

Dr. Behcet Kara .Kaymakamımızın eğitim alanındaki çalışmalarının çok olumlu olduğunu, Taşçılar  Okulunun yeniden aslına uygun yapım kararı alınmasını çok olumlu bulup,emeği geçenlere  teşekkür edip, her alanda destek olacağını belirtti.

Belediye Başkanı Dr. Mehmet Aşık şehit ve gazilerimiz için  temennide bulunup, İlçeden herkese selam getirdim diyerek başladığı konuşmasında yapılanlar ve yapılacaklar hakkında bilgiler verdi. Seçim öncesi nüfusunu ilçeye taşıyanların geri  taşımaya  dönmeleri ile ilçemize gelecek parada da  azalma başladığını, dolayısı ile  hizmetlerde de aksamalar oluşacağına vurgu yaparak, nüfus taşıma işinin  ertelenmesini istedi.

 

   Kaymakam Murat Yıldız,Şehitlere  rahmet, gazilere  sağlık dileği ile konuşmasına başlayan Kaymakam Murat Yıldız,bu güzel ortamda sizlerle bu havayı teneffüs etmenin mutluluğunu yaşıyorum, Dernekpazarında kaymakamlık yapmaktan onur duyuyorum diyerek,Belediye başkanı, siyası partilerin ilçe başkanları, Muhtarlar, sıvıl toplum kuruluşları ile birlikte çalışıp,benim görevim değil, hepimizin görevi  prensibi ile İlçeye hizmet  sunduklarını belirtti. İlçede yapılanları, şu an yapılmakta olanlarla  yapılması programlalananları sıraladı.

Burs vermek üzere ihaleye çıkan  imzalı Trabzonspor Formaları.Cansız kardeşler 3000 Tl ,Hikmet Kişmiroğlu 2000 Tl.-  Ahmet Kılıç 5661 Tl -Dr. Mustafa Güveli 6100 Tl- Süleyman İpekçi 6661 Tl bedelle alındılar.

YENİCE MAH.

  1. Coşkun Otomat-2- Fatih Şükrü Çoşkun 3- Mustafa Gündüz 4- Rama Örme 5- SKY Turizm 6- İpek  Kuyumculuk- 7-WhatsApp Grubu adına Ahmet Kılıç -8- Özcan Kömürcü

GÜNEBAKAN-

 1-Süleyman Sırrı Beşinci-2-Yahya Ayyıldız-3 -Hasan Tahsin Sanisoğlu-4-Faruk Sanisoğlu-Ekrem Keskin- İlhan Sanisoğlu

ÇALIŞANLAR

1- Mevlüt Özkan 2- GÜVEN Collection - Mustafa Özdemir

GÜLEN

1- Hüseyin Aktürk  2- Yüksel Akyol

ÇAYIRBAŞI

1- Kadir Karakaş 2- Fikri Kurt  3- Hakan Aksöz

TÜFEKÇİ

1- Rafet Küçük -2- Alişan Küçük-3- Murat Dereli-4- Faruk Kara-5- Muhammet Dereli

TAŞCILAR

1- Hayrettin Kara -2- Nihat Cemil Mangan

KONDU

  1. Orhan Cansız-2- Yusuf Şenocak -3- Dursun Ali Yazıcı -4-- Ekşioğlu Otomotiv

  plaketle ödüllendirildi.

   plaket dağıtım sonunda  etkinlik

4-6 Yaş Ana Okulunun mefruşatı için hayırseverlere çağrı yapıldı.

     6,000 Tl Öğretmenler Odasını Günebakan Köyü –7.000 Tl Yönetici Odası Nihat İsaoğlu-   8.800  Uyku  Odası Holo Köyleri Derneği-10.000 Tl  Mutfak, Hasan Coşkun   -13.000 Tl. Sınıf I- Dr. Behçet Kara- 13.00 Tl  Sınıf II, Nihat Mangan-  -16.000Tl Etkinlik Odası  Ahmet Kılıç   tarafından üstlenerek bu hizmette son  Vakfa maddi ve manevi katkısı olanların

  - ATMACA AİLESİ

Rüçhan Barış Şahin ve  Emrah Güveli nin okudukları Kur-an-ı kerim ve yapılan dua ile sona erdi.

           Sunucu :  Murat Kurt,” Bu akşam Dernekpazarlıların gecesinde yaşadığım birbirinden güzel tabloları hayatım boyunca unutmayacağım, Böyle güzel kaynaşma böyle güzel dayanışma  ender görünen  bir ortamda sunucu olmanın mutluluğu ve onuru ile hepinize teşekkür eder, iyi geceler  diyorum.” Diyerek geceyi sonlandırdı.

Program bitiminde Günebakan Mahallesi adına  Zenozena Aile Grubu Başkanı Yılmaz Ayyıldız, Kaymakam Murat Yıldız’a plaket taktim etti.

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır..
Herhangi bir yorum yapılmadı, ilk yorumlayan siz olun!