Haberler

  • AFET KONUTLARIMIZ HAYIRLI OLSUN Yapımı tamamlanan Dernekpazarı AFET KONUTLARIMIZIN dağıtımı, 17 Aralık 2018 günü Saat 11:00’da Milli Eğitim Müdürlüğü Konferans Salonunda Noter huzurunda kura yöntemiyle yapıldı. Kaymakamımız Murat YILDIZ’ın da katıldığı kura töreninde, haksahipliği belirlenen toplam 28 Daire olan Afet Konutlarının tümü 3+1’dir. 26 dairenin haksahipliği Dernekpazarı, 2 dairenin haksahipliği Çaykara’dandır. Dernekpazarı’ndan olan 26 haksahipliği olan dairelerin 20’si AKKÖSE mahallesinden, 6’sı KONDU mahallesindedir. İlçemiz ve haksahiplerimize hayırlı olsun.
  • TÜNEL VE KARAYOLU YAPIMLARI DEVAM EDİYOR İlçemizin bulunduğu Solaklı Vadisi duble yolu yapım çalışmalarını yerinde inceleyen Kaymakamımız Murat YILDIZ; devam eden tünel ve yol kazı-dolgu çalışmalarıyla ilgili yetkililerden yerinde detaylı bilgi aldı. Yeni karayolu tünellerimizden Of-Dernekpazarı geliş yönü T2 tünelinin 3 ay içinde ulaşıma açılması planlanmaktadır.
  • ENÇLERİMİZİN ÖRNEK ÇALIŞMASI Tüm organizasyonu, İlçemiz ÇP Anadolu Lisesi öğrencilerimiz tarafından gerçekleştirilen YEMEN'deki ihtiyaç sahibi kardeşlerimize yardım kermesi bugün Dernekpazarı İlçe Merkezi'nde gerçekleştirildi.Yemenli kardeşlerimize yöresel yemekleri ve tatlıları kermes alanında satarak Yemenli ihtiyaç sahipli kardeşlerimize katkı sağlandı Dernekpazarı ve çevre ilçedeki hemşerilerimizin yoğun katılımıyla güzel bir katkı sağlandı.Kermes alanını ziyaret eden Kaymakamımız Murat YILDIZ, öğrencilerimizi ve emek veren öğretmenlerimizi tebrik ettiler.
  • SAYIN VALİMİZ İLÇEMİZDE Trabzon Valimiz Sayın İsmail USTAOĞLU İlçemiz Dernekpazarı’nı ziyaret ederek, İlçemizde devam eden kamu yatırımları ve mevcut çalışmalara ilişkin Kaymakamımız Murat YILDIZ’dan bilgi aldılar. Muhtarlarımızla da Kaymakamlık Toplantı salonunda toplantı gerçekleştiren Sayın Valimize İl Emniyet Müdürü, İl Jandarma Komutanı, İl Milli Eğitim Müdürü, İl Sağlık Müdürü, İl Kültür ve Turizm Müdürü, İl Gençlik ve Spor Müdürü de eşlik ettiler. HABER:DERNEKPAZARI KAYMAKAMLIĞI
  • TURİZM ACENTALARINA BİLGİLENDİRME İngiltere, Tunus, Cezayir, Filistin ve Ürdün’den gelen turizm acente sahipleri, Kaymakamımız Murat YILDIZ ile bir araya geldi. Kaymakamlık Makamında gerçekleşen görüşmede/ziyarette, İlçemizin turizme kazandırılabilecek başlıca doğal ve tarihi güzellikleriyle ilgili acente sahiplerine detaylı bilgilendirme yapıldı. HABER:DERNEKPAZARI KAYMAKAMLIĞI
  • İlimize yeni atanan Vali İsmail Ustaoğlu ilçe ziyaretlerine devamla bugün Dernekpazarı ‘ndaydı. Kurum amirleri ile birlikte ilçeye gelen valimiz ziyareti sırasında İl Jandarma Alay Komutanı Tuğgeneral Halil Şen, İl Emniyet Müdürü Orhan Çevik, İl Kültür ve Turizm Müdürü Ali Ayvazoğlu, İl Sağlık Müdürü Dr. Hakan Usta, İl Milli Eğitim Müdürü Hızır Aktaş, İl Tarım ve Orman Müdürü Cahit Gülbay, Gençlik ve Spor İl Müdürü Birdal Öztürk, İl Müftüsü Osman Aydın eşlik etti. Dernekpazarı İlçe Kaymakamlığını ziyaret eden Vali Ustaoğlu, kaymakam Murat Yıldız dan ilçedeki çalışmalar hakkında bilgi aldı. Vali Ustaoğlu, kaymakamlık toplantı salonunda ilçeye bağlı mahalle muhtarlarıyla bir araya geldi, muhtarların istek ve taleplerini dinledi. Kaymakamlık bünyesindeki birimleri de gezen Vali, bir çay ocağına uğrayarak vatandaşlarımızla bir arada sohbet etti. Belediye ye geçerek ilçe ile ilgili genel bilgileri aldı. Çıkışta esnaf ziyaretinde bulundu. Kaymakam, Murat Yıldız, Belediye Başkanı Dr. Mehmet Aşık, AK Parti İlçe Başkanı Dr. Abdullah Akgül ve beraberindekilerle birlikte, bitme aşamasında olan Emniyet lojmanları,- ve Gençlik Eğitim Merkezi binasında incelemelerde bulunduktan sonra İlçe Jandarma Komutanlığına uğrayarak ilçemizden ayrıldı.
  • Milli Eğitim Müdürümüz Cevdet Hacibektaşoğlu’nun kendi isteği ile Cizre Milli Eğitim Şube Müdürlüğüne atanmasından sonra ,İlçemiz Milli Eğitim Müdürlüğünü vekaleten yürüten şube Müdürümüz Fahri Bilici Müdürlüğe asaleten atandı. Kimdir Fahri Bilici? 1967 Çaykara Trabzon doğumlu olup. İlk, Orta, Lise Eğitimini Of , İkizdere (Rize) , Çaykara İlçelerinde tamamladı. 1985 Çaykara İmam Hatip Lisesi mezunudur. . 1987-1991 yılları arasında Lisans Eğitimini Fırat Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Sosyoloji bölümünde tamamladı. 14/08/1992-14/09/1994 yılları arasında Felsefe Gurubu Öğretmeni olarak Mardinn ilinin Dargeçit ve Midyat İlçelerinde çalıştı. 14/09/1994-08/09/2004 yıllarınn arasında Trabzon ili Çaykara ilçesinde Çeşitli okullarda Öğretmenlik ve yöneticilik görevlerinde bulundu. 1985 yılında mezun olduğu Çaykara İmam Hatip Lisesinden 25/02/1997-07/09/2004 tarihleri arasında okul müdürlüğü yaptı. 08/09/2004 tarihinden itibaren Trabzon ili Vakfıkebir İlçesinde İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünde Şube müdürü ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü görevinde bulundu. Rotasyon nedeniyle Şalpazarı ilçesine naklen gitti. 29/08/2016 tarihi itibari ile İlçemiz Dernekpazarı İlçesinde isteğe bağlı olarak naklen atandı. Milli Eğitim Şube Müdürü olarak görevini sürdürürken 22.11.2018 tarihinden itibaren de İlçemiz Milli Eğitim Müdürlüğü görevine başladı. Kendisine ve ilçemize hayırlı olsun. HABER:FAHRİ DÜZENLİ
  • Dernekpazarı İlçesi Yenice Mahallesinden Hasan ve Fahri Coşkun un 94 yaşındaki babası Enbiya Coşkun İstanbul da vefat etti. Yazları memlekette, kışında İstanbul daki çocuklarının yanında geçiren Enbiya bu yılda İstanbul daki oğlu Hasan ın yanında iken rahatsızlandı. Hastaneye kaldırıldı. Hastanede yattığı bir aylık süre dışında kendi hizmetini görebilecek kadar sağlıklı idi. Yaşlılığın verdiği organ yetersizliği sonucu vefat eden Enbiya amcamız dün (03.12.2018) İstanbul Güngören de kılınan cenaze namazından sonra toprağa verilmek üzere memleketine getirildi. Bugün öğlen namazına müteakip yurt dışından ve yurdun farklı yerlerinden, cenazeye iştirak eden yoğun cemaat camiye sığmayıp cami dışında kıldığı öğlen namazı sonrası İlçe müftümüz Mülayim Bayındırın Yence Mahallesinde kıldırdığı cenaze namazından sonra aile mezarlığına defnedilerek kendisine son görev yerine getirildi. Merhuma rahmet, ailesi ve sevenlerine de sabır dilerim.
  • DERNEKPAZARI İLÇESİNDE ÖĞRETMENLER GÜNÜ. Saat 10.00 da Milli Eğitim Müdürlüğü Çelenki Atatürk Büstü önüne konularak saygı duruşuna geçildi. İstiklal Marşı eşliğinde bayrağımız göndere çekildi. Saat 10.30 da Atatürk İlkokulu Salonunda saygı duruşu ve İstiklal Marşı nın söylenmesinden sonra Günün anlamı ile ilgili konuşmalar ,Öğretmen Vidan Çiftçi, Okul Müdürü Ali Sait Abdioğlu ve Milli Eğitim Müdürü Fahri Bilici tarafından yapıldı. İki öğrencinin okuduğu şiirleri video gösterisi takip etti. Öğrenci oratoryosundan sonra iki öğretmenin yemin töreni ile program sona erdi. Emekli bir öğretmen olarak Öğretmenler Gününün Dernekpazarı İlçesinde anlamını kaybettiğini görmenin üzüntüsü ile Başta , Baş öğretmen Atatürk ü , Türkiye genelinde ve ilçemizde Ebediyete intikal eden tüm öğretmenleri rahmetle anıyorum. Hayatta olan herkesin de öğretmenler gününü kutluyorum. ----------------------------------------------------- DERNEKPAZARI İLÇESİ’NDE MEVLİD-İ NEBİ HAFTASI ETKİNLİKLERİ Müftümüz Mülayım Bayır ın “Peygamberimiz ve Gençlik” konulu koferansı ile 22.11. 2018 Günü başlayan kutlama etkinlikleri, farklı konuları işlemek üzere haftaya yayıldı. Bugün (24.11.2018) Merkez Camimizde konuk, din görevlilerinin sunduğu Kur-an dilaveti ve Müftümüzün yaptığı dua ile devam etti. 29 Kasım da Bölge Kız Kur-an kursumuzdaki şiir okuma yarışması ile sonlanacaktır. DERNEKPAZARI İLÇESİNDE ÖĞRETMENLER GÜNÜ. Saat 10.00 da Milli Eğitim Müdürlüğü Çelenki Atatürk Büstü önüne konularak saygı duruşuna geçildi. İstiklal Marşı eşliğinde bayrağımız göndere çekildi. Saat 10.30 da Atatürk İlkokulu Salonunda saygı duruşu ve İstiklal Marşı nın söylenmesinden sonra Günün anlamı ile ilgili konuşmalar ,Öğretmen Vidan Çiftçi, Okul Müdürü Ali Sait Abdioğlu ve Milli Eğitim Müdürü Fahri Bilici tarafından yapıldı. İki öğrencinin okuduğu şiirleri video gösterisi takip etti. Öğrenci oratoryosundan sonra iki öğretmenin yemin töreni ile program sona erdi. Emekli bir öğretmen olarak Öğretmenler Gününün Dernekpazarı İlçesinde anlamını kaybettiğini görmenin üzüntüsü ile Başta , Baş öğretmen Atatürk ü , Türkiye genelinde ve ilçemizde Ebediyete intikal eden tüm öğretmenleri rahmetle anıyorum. Hayatta olan herkesin de öğretmenler gününü kutluyorum. ------------------------------------------------------------ DERNEKPAZARI İLÇESİ’NDE MEVLİD-İ NEBİ HAFTASI ETKİNLİKLERİ Müftümüz Mülayım Bayır ın “Peygamberimiz ve Gençlik” konulu koferansı ile 22.11. 2018 Günü başlayan kutlama etkinlikleri, farklı konuları işlemek üzere haftaya yayıldı. Bugün (24.11.2018) Merkez Camimizde konuk, din görevlilerinin sunduğu Kur-an dilaveti ve Müftümüzün yaptığı dua ile devam etti. 29 Kasım da Bölge Kız Kur-an kursumuzdaki şiir okuma yarışması ile sonlanacaktır. HABER:FAHRİ DÜZENLİ
  • Yerel seçimlerde Ak Parti'de aday adaylığı için sona yaklaşılırken art arda adaylık açıklamaları geliyor.Zeki Usta- Mustafa Genç ve Ersin Akyol başvurularını yaptı. Mehmet Kadrı Çıkrık ın da pazartesi başvuru yapacağı duyumunu aldık, ----------------------------- İŞ ADAMI MUSTAFA GENÇ DERNEKPAZARI BELEDİYE BAŞKANLIĞINA ADAY Herkesi Kucaklayacağız . Dernekpazarı'nda Ak Partide aday adaylığını açıklayan iş adamı İlçemiz Gülen Mahallesinden Ak Parti Yönetim Kurulu Üyesi ve iş adamı ve Mustafa Genç Belediye Başkanlığı seçimleri için bir süre önce “ BEN DE VARIM “sloganı aile kamu oyu yoklamasına çıkmıştı. Aldığı olumlu sinyaller sonrası düzenlediği basın toplantısıyla adaylığını resmen duyurdu. Aday Adayı Mustafa Genç bir gurup taraftarı ile parti binasına çıkarak müracaat formunu Ak Parti ilçe Başkanı Abdullah Akgül'e teslim etti. Genç yaptığı basın açıklamasında;"Halkımızdan gelen talepler doğrultusunda Ak Partimden aday adayı olmanın haklı gururunu yaşıyorum. Maksadımız Dernekpazarı halkının hak ettiği hizmeti onlara en iyi şekilde ulaştırmaktır. Telefonum 24 saat açık halkımın ve davamın hizmetinde olacağım. Dernekpazarı ilçemize gelen hizmeti adil bir biçimde paylaştırıp her kesimin başkanı olacağım. Bu bir hizmet yarışıdır. Diğer arkadaşlarımızla birlikte ilçemize hizmet için geliyoruz"dedi. 1973 Dernekpazarı doğumlu ,evli ve üç çocuk babası olan Mustafa Genç ,diğer aday adayı Ersin Akyol ve taraftarları ile birlikte İlçe Başkanlığı önünde çekilen toplu hatıra fotoğrafıyla ilçe binasından ayrıldılar. ------------------------------------------------------------------------------ -- AK PARTİ DERNEKPAZARI GENÇLİK KOLLARI BAŞKANI ERSİN AKYOL BELEDİYE BAŞKAN ADAYLIĞINI AÇIKLADI. İl Gençlik Kolları ve ilçedeki sevenleri ile birlikte parti binasında adaylık başvurusunu başkana sunduktan sonra kendisinden önce baş vuran Mustafa Genç le birlikte toplu fotoğraf çekerek ilçe için hayırlı olması mesajı ve diğer adaylara başarı dileklerini duyurdu. Bina önünde de toplu fotoğraf çekimi ile çalışmalarına başladı. ERSİN AKYOL KİMDİR ? 27.08.1988 yılında Amasya’nın Merzifon ilçesinde doğdum. İlköğretimi Suluova ilçesinde tamamladım. orta öğrenimimi Trabzon endüstri meslek lisesinde tamamladım. Yüksek okulu KTÜ Hopa meslek yüksek okulunda tamamladım. Ardından askerlik görevimi 2009 -2011 yıllarında Mardin Midyat ilçesinde jandarma er olarak tamamladım. Baba mesleği olan mobilya dekorasyon işlerini sürdürmekteyim. 2009 yılında Dernekpazarı gençlik kolları başkanı olarak atandım ve görevim devam etmektedir. 2014 yerel seçimlerinde Dernekpazarı belediye meclis üyesi olarak seçildim. Evli ve 2 çocuk babasıyım. 31 Mart 2019 yerel seçimlerinde Dernekpazarı ilçemizde hizmet yarışını daha ileri taşıyabilmek için aday adayı olma kararı aldım. ilçemize hizmet etme yarışında olan tüm aday adaylarımıza başarılar dilerim. Günümüz ak geleceğimiz aydınlık olsun. HABER:FAHRİ DÜZENLİ
İlk Sayfa Geri1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15İleri Son Sayfa