Haberler

  • Dernekpazırı ilçemizde bulunan Gülen köyü derneği başkanı Evsane ALİ her yıl düzenlemiş olduğumuz Kazalah festivalini bu senede 14 ağustos çarşamba günü yapılacak olduğumuzda tüm dernekpazarı hemşerilerimizi Kazalah festivaline davet ediyoruz.
  • ** TEŞEKKÜR ** BEN DE VARIM PROJESİ.. İlçemizin daha temiz ve düzenli görünümde olması adına, Kaymakamlığımız ve Belediyemizin ortak kararıyla yürürlüğe konulan BEN DE VARIM PROJESİ kapsamında ilk harekete geçen kişi olarak tespit edilen ve yol kenarlarındaki iş malzemelerini daha düzenli ve temiz hale getiren, İlçemiz Esnaflarından-Değirmen Zanaatkarı Muhammet SAYGILI’ya, Kaymakamımız Murat YILDIZ tarafından TEŞEKKÜR BELGESİ verildi.
  • Uzun yıllar Trabzon Belediyesinde verdiği hizmetlerle gönüllere taht kuran Ahmet Cevher kuzeni Süleyman Dinçle gittiği Barma Yaylasından Sultan Murat Yaylasına geçti. Orada birden fenalaşarak vefat etti. Cenazesi ne Trabzon un tüm kamu kuruluşlarından, halktan ,çevre ilçelerinden, İl dışından akın akın gelen cemaatı ile trafık tıkandı (17.07.2019) günü ikindi namazına müteakip, Dernekpazarı Yenice Mahallesi nde ikindi namazına müteakip kılınan cenaze namazından sonra aile mezarlığına defnedildi. Tüm sevenlerine ve ailesine sabır , Ahmet Beye de rahmet dilerim. Taziye için : Yusuf Cevher : Kardeşi : 0533 495 1161 Muhammet Cevher : Oğlu : 0530 294 0642 Murat Cevher : Oğlu : 0554 694 7481
  • Kaymakamımız Murat YILDIZ başkanlığında, Belediye Başkanı Mehmet AŞIK, İlçe Jandarma Komutanı Okan AYGÜN ve Emniyet Amiri Yunus E. NERGİZ’in katılımlarıyla; İçişleri Bakanlığımız ve Valiliğimizin aldığı kararlar doğrultusunda yıl içerisinde trafik açısından gerçekleştirilen faaliyetlerin İlçemiz yönünden değerlendirildiği toplantıda; • İlçemiz Merkezindeki ARAÇ PARK sorununun çözümü için Büyükşehirşehir Belediyesi-UKOME-Başkanlığı marifetiyle kalıcı planlama yapılmasına, • Özellikle İlçemiz Merkezinden geçen D-915 Karayolunda HIZ limitlerine uymadaki ihlallerde, seyir halinde CEP TELEFONU görüşme, trafik güvenliğini tehlikeye sokacak şerit değiştirme-makas atma ve EMNİYET KEMERİ kullanmama durumlarındaki idari ceza uygulamasının titizlikle sürdürülmesine, • Ülkemiz genelinde hayata geçirilen ÖNCE YAYA UYGULAMASI çerçevesinde, yaya ve okul geçitlerinin yerindeliği ve kullanımının denetimine devam edilmesine, ayrıca tüm trafik kurallarına uyulması için FARKINDALIK faaliyetlerine devam edilmesine karar verilmiştir.
  • Üniversitede öğrenim gören VEYA üniversiteyi bu yıl bitiren gençlerimiz; Kaymakamlığımıza bağlı olan aşağıdaki kurumlardan İSTEDİKLERİNDE staj yapabilirler: 1- Kaymakamlık Proje Ofisi 2- Yazı İşleri Müdürlüğü 3- Milli Eğitim Müdürlüğü 4- Tarım ve Orman Müdürlüğü 5- Tapu Müdürlüğü MÜRACCAT YERİ : Kaymakamlık Yazı İşleri Müdürlüğü MÜRACAAT TARİHLERİ : 18 - 26 Temmuz 2019
  • SAYIN BAKANIMIZA TEŞEKKÜRLER.. İLÇEMİZE HAYIRLI OLSUN: YÖRESEL MİMARİDE DIŞ CEPHE KAPLAMA ÇALIŞMASININ YAPIMINA BAŞLADI Hazine ve Maliye Bakanımız Sayın Dr. Berat ALBAYRAK'ın talimat ve takipleriyle; Dernekpazarı KAYMAKAMLIĞIMIZ ve BELEDİYEMİZ ortak çalışması, DOKAP finansman desteği ile uygulamaya geçirilen “TURİZM ODAKLI YÖRESEL MİMARİDE DIŞ CEPHE KAPLAMA PROJESİ” uygulama/inşaa çalışmalarına başlandı. Kaymakamımız Murat YILDIZ ve beraberindeki Belediye Başkan Vekili Ali AYAZOĞLU, Ak Parti İlçe Başkanı Abdullah AKGÜL, Kaymakamlık Yazı İşleri Müdürü Erol AYDIN, Belediye Fen İşleri Müdürü Nedim GÜR, Müteahhit Firma Sorumlularından bilgi alarak çalışmaları yerinde incelediler. Proje kapsamında bugüne kadar Kaymakamlık Binası, Gençlik Merkezi, Afet Konutları ve yapımı tamamlanma aşamasında olan Emniyet Lojmanlarının dış cepheleri yöresel mimari de yapılmıştır. SAĞLAMLIĞA SAHİP OLMAYAN BİNALARIN KAPSAM DIŞINDA BIRAKILDIĞI PROJEDE, Devam eden çalışmaların yaklaşık 3 aylık bir süre sonunda tamamlanması sonucunda kamu kurumları başta olmak üzere toplamda ilk etapta 14 yapının dış cephesi GECE IŞIKLANDIRMASINA da sahip yöresel mimariye kavuşturulmuş olacak. Desteklerini daima yanımızda hissettiğimiz ve İlçemize dair her yararlı projede öncümüz olan Dernekpazarlı Hemşehrimiz Sayın Bakanımız Dr. Berat ALBAYRAK başta olmak üzere, projede emeği geçen herkese teşekkür eder, hayırlı olmasını dileriz.
  • Vakıf olarak her yıl yapmakta olduğumuz Kurban organizasyonunu bu sene de yapıyoruz.
İlk Sayfa Geri1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15İleri Son Sayfa