Haberler

  • Trabzon Büyükşehir Belediyesi'nce geleneksel olarak düzenlenen ilçe iftarlarının bu akşamki durağı İlçemiz Dernekpazarı oldu. Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Murat ZORLUOĞLU'nun iştiraki ile gerçekleşen iftar programına, Kaymakamımız Murat YILDIZ'ın yanı sıra yerel idareciler, siyasi parti temsilcileri, muhtarlarımız, gerek Dernekpazarı'nda gerekse İlçemiz dışında ikamet eden çok sayıda gurbetçimiz katıldı.
  • ** LİSE GENÇLERİMİZLE İFTARIMIZ ** Kaymakamımız Murat YILDIZ, İlçemiz Anadolu Lisesi ve İmam-Hatip Lisesi’nden bu yıl mezun olacak son sınıf öğrencilerimizle Dernekpazarı Gençlik Merkezimizde iftarda bir araya geldi. Gençlik Merkezi Müdürü Sinan AKGÜN ve öğretmenlerin de katıldığı iftar sonrasında voleybol maçı yapıldı.
  • TRABZON'DA TEK OLAN PROJEMİZE İLİŞKİN DEĞERLENDİRME 40-50 yıl önce yöremizde yetişen meyvelerin-yemişlerin aynısını yeniden yetiştirebilmek adına; Kaymakamlık, Belediye, Ziraat Odası ve Dernekpazarı Tarım Müdürlüğü paydaşlığında yaklaşık 2 yıl önce başlangıcı yapılan DERNEKPAZARI İLÇESİNDE BULUNAN SELEKSİYONA TABİ TUTULABİLİR YEREL MEYVE ÇEŞİTLERİNİN TESPİTİ, SELEKSİYONU VE ÇOĞALTILMASI PROJESİ başarıyla yürütülüyor. Kaymakamımız Murat YILDIZ'ın başkanlığında, Belediye Başkanı Mehmet AŞIK, İlçe Yazı İşleri Müdürü Erol AYDIN, İlçe Tarım-Orman Müdürü Turgut KILIÇ, Ziraat Odası Başkanı Hüseyin SARI ve Proje Kooridnatörü Cengiz ŞENOCAK'ın katılımlarıyla Kaymakamlık Toplantı Salonunda gerçekleştirilen değerlendirme toplantısında mevcut durum, eksiklikler ve gelecek planlaması yapıldı.
  • DERNEKPAZARI KAYMAKAMLIĞI RAMAZAN BAYRAMI YARDIMLIĞI Kaymakamlığımız SYDV'nca yaklaşan Ramazan Bayramı hazırlıkları için; Kaymakamımız Murat YILDIZ'ın başkanlığında gerçekleşen toplantıda başta YETİMLERİMİZ ve YAŞLILARIMIZ olmak üzere ihtiyaç sahibi vatandaşlarımıza gereken yardımın yapılması adına gereken çalışmalar başladı. Dernekpazar'lı hemşerilerimizin dernekpazarımızda ve diğer illerimizde yaşayan iş adamlarımız iş hanımlarımız vede hayırsever hemserilerimizden ihtiyaç sahibi yetimlerimize ve yaşlılarımıza sizlerden gelecek yardımlarla yardım etme kararı aldılar. Bu konuda sizlerden yardım edecekler hayır sever hemşerilerimizin Dernekpazarı kaymakamlığına yazı işleri müdürlüğüne ulaşa bilirsiniz.
  • DERNEKPAZARI MÜFTÜLÜĞÜNDEN İFTAR YEMEĞİ Hep acılı günlerde bir araya geldiğimiz Merkez Camii arkasındaki alan bu kez hayırlı bir günü yaşamak üzere Dernekpazarı halkını buluşturdu. Sponsorluğunu hemşerimiz iş adamı Fikri Kurt’ un karşıladığı iftar yemeği için Müftümüz Mülayım Bayındır, İmamlar vasıtası ve wep Sitelerinden, Diyanet Vakfı Dernekpazarı Şubesi olarak 16.05.2019 Perşembe günü akşamı verilecek iftar yemeğine herkesi davet etti. İftar öncesi imamlarımızın okudukları Kur_an_ı kerim ve ilahilerden sonra, Müftü nün yaptığı kısa selamlama konuşmasında, Sponsora, yemeği pişiren Merkez Kız Kur an Kursu aşçısına, diğer çalışmalarda emeği geçen imamlar ve iştirak edenlere teşekkür etti. İftardan ve akşam namazından sonra aynı alanda çay içilerek sohbet edildi.
  • SAĞLIKOCAĞIMIZDA NÖBET DEĞİŞİMİ 01.02.2013 Tarihinde İlçemizde Aile Hekimi olarak göreve başlayan Dr. Bülent Yazici 6 yıllık hizmet “yeter” diyerek 03.05.2019 tarihinde ilçemizden ayrıldı. Bize verdiği hizmetler için kendisine teşekkür eder,yeni görev yerinde başarılar dileriz. 16 Temmuz 2015 te Toplum ve Çevre Sağlığı Hekimi olarak ilçemize Atanan Dr.Seval Kuvvet Temmuz 2016 da eş durumundan ayrıldı. 05.02 2018 de ikinci kez Dr.Seval Kuvvet Kurt olarak aynı görevle ilçemize döndü. İlçemizden ayrılışı ile boşalan kadroya Komşu İlçemiz Of dan Kübra SARAL atandı. İlçemiz Toplum ve Çevre Sağlığı Hekimliğine Atanan Kübra Saral Göreve Başladı. KİMDİR KÜBRA SARAL ? Trabzon Of doğumlu olup,İlköğretimi Of’ta lise öğrenimimi Akçaabat’ta tamamladı. 2017 yılında Karadeniz Teknik Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden mezun olup ,Aynı yıl Of İlçe Sağlık Müdürlüğü’nde göreve başladı. İlçemize atanan Dr. Kübra SARAL, 02.05.2019 itibariyle de Dernekpazarı Toplum Sağlığı Merkezi’ndeki görevine başladı. Kendisine başarılar dilerim.
  • BEŞ İLÇE BEŞ OKULDAN “STRES’SİZ HAVA SAHASI” ADLI TİYATRO Asrın en önemli konularından biri STRES : SINAV KAYGISI - BAĞIMLILIKLA MÜCADELE – DEĞERLER EĞİTİMİ- TÜRKÇEMİZİN DOĞRU KULLANIMI- ÖZGÜVEN VE BENLİK SAYGISI. Konularını işleyen güzel bir tiyatro gösterisi. Koordinatörlüğünü Dernekpazarı Atatürk İlkokulu Müdürü Ali Sait Abdioğlu,Müdür yardımcısı Fatma Şenocak Kasranoğlu, Rehber öğretmeni Zeynep Eyüpoğlu ve Türkçe öğretmeni Şeyma Kayanın yaptığı proje Of Ali Yeşilyurt İmam Hatip Ortaokulu Rehber Öğretmeni,Nurhayat Kara, Sürmene Şehit Muhammet Yıldız Anadolu İmam Hatip Lisesi rehber öğretmeni Sultan Aygüneş,Yomra Maden Ortaokulu Rehber Öğretmeni Kübra Eroğlu ve Düzköy Hafız Mehmet Ofluoğlu ortaokulu Türkçe öğretmeni Nejla Ayvaz ın işbirliği ile 5 ilçe 5 okulun birer oyunla sahneledikleri tiyatro gösterisi 30 Nisan 2019 Salı günü saat 10.30 da Akçaabat İlçesi Şehit Samet Uslu Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi Konferans Salonunda sahne aldı. Yoğun ileycisi olan bu güzel etkinlik herkesin beğenisini kazandı.Program sonunda etkinlikte görev alan öğretmenler plaketle, öğrencilerde hediye ile ödüllendirildiler. Bu güzel etkinliklerde görev alanlar daima arkalarında yönetici desteğini bekler ve bu destekle farklı bir güç kazanırar.Bu güzel birliktelikte İlçelerin yönetim kadrosundan temsilci bulunmaması dikkatten kaçmadı. Mutlak uygun . Mazeretleri olduğunu düşünüyorum. Gösterdiği ilgi ve misafirperverliği için de okul Müdüresi Fatma Hanıma teşekkür ed
  • MEHMET AYAZOĞLU İL BİRİNCİSİ OLDU. Milli Eğitim Bakanlığı Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü ile Türkiye Yeşilay Cemiyeti iş birliğinde İlkokul, Ortaokul ve Lise öğrencilinin zararlı alışkanlıklara karşı bilinçli şekilde yetişmelerini,sıgara,alkol,uyuşturucu,kumar ve internet bağımlılığının olumsuz ve yıkıcı etkilerini kavramalarını ve Yeşilay Cemiyetinin faaliyetleri hakkında bilgi sahibi olmalarını sağlamak amacıyla ‘Sağlıklı Nesil Sağlıklı Gelecek Projesi’ Gerçekleştirmiştir. Proje kapsamında Türkiye Genelinde ‘Bağımlılık ‘ konulu yarışma düzenlenmiştir. Bu yıl 9. Düzenlenen yarışmaya Milli Eğitim Bakanlığına bağlı resmi ve özel okulların ilkokul, ortaokul ve lise kademelerinde eğitim gören tüm okullar başvurdu Yarışmaya Ortaokullar seviyesinde Edebi Eser (şiir dalında) “HAYATA TUTUN “ adlı eseri ile katılan Dernekpazarı Atatürk Ortaokulu 8/A Sınıfı öğrencisi Mehmet Ayazoğu il birincisi oldu. -------------------------------------------- HAYATA Toplumun / kaderini / genç nesiller / yazacak. Kaderini / özgür kılan / hayata / tutunacak. Genç nesiller / hayata / dört elle / sarılacak. Yazacak / tutunacak / sarılacak / yaşayacak. Uçurum / uzak olsun / bağlanma / zehirlere. Uzak olsun / maddeler / tertemiz / bedenlere. Bağlanma / tertemiz / bir sayfa aç / kendine. Zehirlere / bedenlere / kendine / kaderine. Teslim etme / kendini / sebepsiz bir / boşluğa. Kendini / iyi tanı / yenilme / zorbalığa. Sebepsiz bir / yenilme / sürükler / karanlığa. Boşluğa / zorbalığa / karanlığa / hayata. Ucuz bir / mutlulukla / kırmayın / sevinçleri. Mutlulukla / atılır / ailenin / temelleri. Kırmayın / ailenin / hassastır / direkleri. Sevinçleri / temelleri / direkleri / hayalleri. Nefret edin / maddeden / sakın ola / içmeyin. Maddeden / ölenler var / yedeği yok / bedenin. Sakın ola / yedeği yok / alınan her / nefesin. İçmeyin / bedenin / nefesin / kefenin. MEHMET AYAZOĞLU – ATATÜRK ORTAOKULU 8 /A AÇIKLAMA: Öğrencimiz şiirinde; şiirin ilk dizelerin ilk harflerinin yukarıdan aşağı doğru sıralanışı ile anlamlı bir sözcük oluşturduğu “akrostiş” tekniğini kullanmıştır. Bunun yanında şiirin dizelerinin soldan sağa okunuşu ile yukarıdan aşağı ayrılmış bölümlerinin okunuşunun aynı ifadeyi oluşturduğu ve Türk Halk Edebiyatında “ Satranç Şiir “, batı edebiyatında ise “Palindomik Şiir” adı verilen teknikle şiirini yazmıştır.
  • Kaymakamlık ve Müftülüğün koordinesi ile gençlerimizi kahve köşelerinden kurtarıp, güzel işler yapmaya yönlendirici çalışmalardan ilki olan Merkez Camii Gençlik Faaliyetlerinin yürütüleceği yer olarak belirlenen Merkez Camii Arkasındaki yerin açılışı yapıldı.Bir süre kitap okuma ve sohbetlerin yapıldığı yer atıl durumdaydı. Yeniden düzenlenerek aktif hale getirildi. Bugün (12.04.1019)Kaymakam Murat Yıldız, Müftü Mülayım Bayındır ve Belediye Başkanımız Dr. Mehmet Aşık tarafından kesilen kurdele ile açılışı yapıldı. Açılışa İştirak edenlere çay ve pasta ikramında bulunuldu.İlçe Müftümüzle Kaymakamımız tarafından yapılan çalışmalarla ve yapılacak etkinliklerle ilgili açıklamalardan sonra en Hazırlanmasında en büyük katkıyı sağlayan iş adamımız Fikri Kurt adına Merkez İmami İsmail Hakkı Topal ile işçilikteki katkısı nedeni ile Muhammet Akyol' a teşekkür belgeleri verildi. SAĞLIKTA ERKEN TEŞHİS Sağlık teşkilatımızın OTİZM de ve diğer hastalıklardaki belirtilerle erken teşhisin önemi çalışması yapılarak broşürler dağıtıldı. _________________________________________________________________________________ OKUL AİLE BİRLİĞİNDEN KERMES Okul aile birliği okul ihtiyaçlarına destek amaçlı düzenlediği kermes Belediye binası altında açıldı.
İlk Sayfa Geri1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15İleri Son Sayfa