2015-2016 Vakıf Faaliyetlerinin Değerlendirilmesi

Bilal Çıkrık
Bilal Çıkrık 03 Haziran 2016 - Bu Makeleyi 1222 kişi okudu.

Okullarda olduğu gibi iş hayatında, Sivil Toplum kuruluşlarında, Siyasi Partilerde olsun çalışmalar Eylül Haziran Dönemine sıkıştırılmaktadır.

 

Vakıf faaliyetlerinde de çalışmaların en yoğun olduğu dönem Eylül Ayı ile Haziran ayı arasındaki dönemdir.

 

Bu dönemde çalışmaların yoğunlaşmasının sebebi hepimizin öğrenciliğinde gizli olsa gerek. Yaz ayları çocukluk ve ilk gençlik yıllarımızdan kalma alışkanlıklarla ömrümüzün bütün dönemlerinde tatil olarak düşünülmekte ve devam edegelmektedir. 

 

Bu çalışma döneminde vakıfta birlikte çalıştığımız arkadaşlarımız (Mahalle Meclisi ile vakıf mütevellisi, ben de dahil olmak üzere) bir önceki yıla göre daha az efor sarfettik. Ancak yapılan çalışmaların sistematik hale gelmesi, kimin neyi yapacağını bilmesi sebebiyle verimlilik bakımından geçen seneye göre bir kaybımız meydana gelmemiştir.

 

Vakfımız tarihinde ilk kez herhangi bir sabit gelir kaynağına sahip olmadan 200 öğrencinin bursunu her ay kesintisiz ve düzenli bir şekilde ödemiştir. Özellikle şu hususu belirtmekte fayda  görmekteyim. Dernekpazarı Köyleri Kültür ve Dayanışma Vakfı öğrenci burslarının ödenmesi ve diğer hayır hizmetlerinde kullanmış olduğu paralar tamamıyla  gönüllülük esasıyla yapılan bağışlardan karşılanmıştır.

 

Vakıf çalışmalarını gecesini gündüzüne katarak belli bir sistematiğe oturtan Vakıf Başkanımız Sayın Dr. Mustafa Güveli, Ali Yazıcı eşi ve çocukları, Yılmaz Ayyıldız, Mustafa Usta ile Ahmet Aktürke canı gönülden teşekkür ve minnettarlıklarımı sunmaktayım. Kendisinden hangi talepte bulunulursa bulunsun hayır kelimesini kullanmayan, eşi ve çocuklarıyla birlikte vakıf çalışmalarına canı gönülden katılan Ali Yazıcıya ne kadar teşekkür edilse azdır diye düşünmekteyim.

 

2016 Yılı Mayıs ayı ortalarında bu seneki kermesimiz açılmış ve yapılan satışlarla bir miktar gelir elde edilmiştir. Kermese ve vakıf çalışmalarına maddi ve manevi desteğini sunan herkesten Allah sonsuz defa razı olsun.

 

Bir sonraki çalışma döneminde inşallah daha güzel çalışmalarla karşınızda olmak temennisiyle herkese şimdiden iyi tatiller dilerim…