Dernekpazar'lı öğrenciler için 2019-2020 burs başvuruları başlıyor.

Dernekpazarı Vakfı
Dernekpazarı Vakfı 09 Eylül 2019 - Bu Makeleyi 2344 kişi okudu.

Vakfımızın 2019 - 2020 Eğitim Öğretim Yılı Üniversite Öğrencileri İçin Burs Başvuruları Başladı.

Öğrencilerimizin burs.dkv.com.tr adresinden yapacağı başvuru ile değerlendirmeler yapılacaktır.

 

Eskiden burs alan öğrenciler dahil herkes başvurusunu yenileyecektir. Başvurda bulunmayan burs talep etmiyor anlamına gelmektedir ve geçen yıl burs alıyor olsa bile bu yıl değerlendirmeye alınmayacaktır.Doldurulacak formda beyana güven esas olacaktır. Öğrencilerimizin kendileri ile alakalı doldurduğu bilgiler kendi köylerindeki bilirkişilerle de istişare edildikten sonra vakfın bütçesi ve ihtiyaç sahiperlinin de durumu gözönüne alınarak değerlendirmeler yapılacaktır. Öğrencilerle de mülakat yapılması planlanmakta olup bilahare kendilerine tarih bildirilecektir.

10 Eylül - 10 Ekim 2019 tarihleri arasında devam edecek olan başvurular değerlendirildikten sona aylık 150 lira ve sekiz ay burs verilecek olan bir öğrencimiz bir yıllık bursu 1200 lira olacaktır. İlk burs taksidinin 1 Kasım 2019 Cuma günü öğrencilerin hesaplarına aktarılması palnlanmaktadır. Sonraki ödemeler her ayın ilk cuması olması planlanıyor.

Bu yılki burs başvuruları çok ciddi incelenecektir. Lütfen ihtiyaç sahibi olmayanların başvurmaması önemle rica olunur.

Buradan internet sitemizdeki burs başvurusu yazılımı konusunda yoğun temposu içinde ciddi fedakarlık gösteren Vakıf Gönüllümüz Sayın Yasin İlhan'a teşekkürü bir borç bilirim.

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır..
Herhangi bir yorum yapılmadı, ilk yorumlayan siz olun!