Burs Başvuruları Değerlendiriliyor.

Ekleme Tarih : 12 Ekim 2016 - Bu Haberi 2596 kişi okudu.Ekleyen: Dr. Mustafa Güveli
Burs Başvuruları Değerlendiriliyor.

2016-2017 dönemi vakıf çalışmaları başladı. İlk ve en önemli çalışma olan öğrencilerimizin maddi açıdan desteklenmesi işi olan burs başvurularının değerlendirilmesi yapılıyor.

Bu yılda yeni sezana vakıf olarak hızlı bir giriş yaptık. Her yıl olduğu gibi ilk gündem maddemiz öğrenci bursları. Sitemiz üzerinden online yapılan başvurular tamamlandı. Şimdi öğrencilerimizin belgelerini bekliyoruz. Yeni kayıtlar nüfus kağıtlarını kazanma belgelerini ve kayıt olduktan sonra öğrenci belgelerini göndermeleri gerekmektedir. 

 

Ayrıca ara sınıflardan da not dökümlerini istiyoruz. Bu yıl başarı durumuna daha da çok dikkat edeceğiz.

 

Bazı öğrenci arkadaşların sandığı gibi sadece internetten başvurmak yeterli değil. Belgeleri olmadan işlem tesis edemiyoruz maalesef. 

İlk değerlendirmeler yapılmaya başladı bile. Özellikle arasınıf örencilerinin gelen not dökümleri ve haklarında mahalle temsilcilerimizin vereceği aknaatle ve en önemlisi bütçe durumuna göre bursları devam edecek öğrenciler ilk burslarını 4 Kasım 2016 Cuma günü alacaklar inşallah.

 

Hayırsever hemşerilerimize de şunu hatırlatmak istiyorum. Vakfımız verdiği bursları tamamen bağışlardan sağlamaktadır. Kermes ve diğer katkılar olsada %80-90 oranında bağışlarla dönen burslara katkılarınız bekliyoruz.

 

1361 e bir SMS göndererek 10 TL bağışlayabilrsiniz.

Yada vakıf hesaplarına gönderecğiniz paraların açıklamasına burs yazmanız halinde bu paralar burslarda kullanılacaktır. Ve zekatınıza mahsup etmeniz mümün olacaktır. Banka bilgileri için tıklayın.

 

Yeni yılın tüm hemşerilerimize, memleketimize ve insalığa hayırlar getirmesini temenni ederim.

Hoşçakalın