Kurbanı Bu Yıl Çifte Kavurduk

Dr. Mustafa Güveli
Dr. Mustafa Güveli 20 Eylül 2016 - Bu Makeleyi 1560 kişi okudu.

Kurban bayramının birinci günü Dernekpazarında Vakıf gönüllümüz İsmail Hakkı Yazıcı ile birilikte mezbaha da buluştuk. Vekaletlerini  aldığımız 11 kurbanın kesilmesine şahitlik ettik. Etlerini ve derisini Kuran Kursundaki talebeler için kullanılmak üzere bağışladık. Allah Kabul etsin.

 

Çok kısa bir sürede duyurduğumuz kampanyaya fazla katılım olmasıda bize kaygı veriyordu. Ama deneme mahiyetinde yaptığımız çalışmanın %100 verimli olması gelecek yıllar için bize ümit verdi. Hem kurbanımızı emin ellerde kestik. Hemde memleketimizde hizmet veren Kuran Kursunun et ihtiyacının bir kısmını karşılamış olduk.

 

Bu organizasyonda fikir verene, kurban bulana, kurbanlarını bağışlayanlara, organizasyonda destek olanlara ve kurbanlarımızı sıhhatli ve dini vecibelere uygun olarak kesmemize yardımcı olan sayın İbrahim Cansız' a teşekkür ederim.

 

Gelecek yıllarda inşallah sayıyı dahada artırırız.

 

Kurbanımız çifte kavrulmuş oldu inşallah. Allah tüm kurban kesenlerin kurbanın kabul etsin. Kurban ismi gibi bizi Allaha yaklaştırsın. Birbirimize yaklaştırsın. Memleketimizin kurtuluşuna vesile olsun.

Amin.

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır..
Herhangi bir yorum yapılmadı, ilk yorumlayan siz olun!