Evin Adamı Düğüne Davet Edilir mi?

Dr. Mustafa Güveli
Dr. Mustafa Güveli 27 Mart 2017 - Bu Makeleyi 2387 kişi okudu.

25 Mart 2017 Cumartesi gecesi yaklaşık 800 kişinin katıldığı bir gece organize ettik DKV yönetimi ve vakıf gönüllerimiz olarak. Profesyonellikten uzaktı dersem çalışan arkadaşlarıma haksızlık etmiş olurum. Amtörce yapılan ama ciddi büyük aksaklıkların olmadığı bir gece kazasız belasız atlatıldı. Küçük bazı aksamlar oldu elbet. Bunlar en profsyonel organizasyonlarda bile oluyor. Olur. Ben kendi adıma her ne kadar sürç-i lisan ettiysek affola diyorum.

 

Ben vakıf başkanı olarak iş yoğunluğum nedeniyle yeteri kadar ilgilenemediğim için oldu olan hatalar da. Ve birde insanız. Noksanız. Kamil insan değiliz vesselam. Varsa hataların geri döndürülmesi mümkün değil ama telafi etmek için gayret edilir. Özür dilecenekse dilenir. Affet denir gerekirse büyüklüğün şanı odur ki affedersiniz.  Gelecek yıllarda yapılmasın diye ders alınız.

 

Ben kendi adıma bu kadar yoğunluğumda bu kadar ciddi bir vazifenin altına girip onu tam yapamayarak hatalara sebep olduğum için dersimi aldım. Yoğunluğumu azaltma kararı aldım.

 

Vakıf hizmeti gönül işidir. İyi niyetle uyaranların uyarısı ve eleştirisi başımın üstündedir. Ancak sadece eleştiren, vakti varken hiçbir işin ucundan tutmayan ve uzaktan bakıp eleştirenlere de söyleyecek bir sözüm yok. Gerekte olduğunu sanmıyorum.

 

Ha birde davet edilmediği için küsenler varmış. Biz Dernekpazarı olarak kocaman bir aileyiz. Aile düğün yapsa ve ötekileri davet etse ailenin fertlerinin ben niye davet edilmedim diye küsmeye hakkı yoktur. Gelip canla başla çalışmalı sonra da yeri geldiğinde bunu lisan-ı münasiple konuşmalıdır. Birde davet dildiği halde gel-e-meyenler var ki buna da bir sözüm yok.

 

Vakıf yönetimi vakfın sahibi değildir. Sadece hizmetçisidir. Bedelsiz yapmaktadır üstelik bu işi. Bu nedenle hizmetçisi olduğumuz bir şeyi sahibi gibi kimseye koklatmamak gibi bir misyonumuz olamaz. Dernekpazar'lı olan herkes hatta kendini fahri Dernekpazar'lı görenler dahil vakfın sahibidir. Ve vakıf gecesinin de sahibidir. Ben vakıf başkanı iken, bir kişilik yemek yememişken 20 tane bilet alıyorsam herkesin kendi davetiyesini satın alıp organizasyona gelmesini beklemek hakkımda vardır bence. Kazanılan para da vakıf hizmetlerinde kullanılacaksa hele....

 

Gelecek vakıf yönetimlerine başarılar dilerken talep edilmese de vakıf için çalışmaya devam etmeyi düşünüyorum.

Allaha emanet olun.