Merhaba Dernekpazarı Gençleri ve Genç Hissedenler

Dr. Mustafa Güveli
Dr. Mustafa Güveli 02 Ekim 2009 - Bu Makeleyi 892 kişi okudu.

Öncelikle bu site için var gücü ile uğraşan genç arakadaşlarımı kutlamak istiyorum. Yöresel kültüre ve sıla bilincine yaptıkları katkıdan ötürü hepsi kocaman birer aferini haketmiş bulunuyorlar.

Her ne kadar aferin almak insanı motive etse de aferin diyenlerin işin peşinden gidip aktif katkılarının olması gerektiği kanaatindeyim. Bu vesile ile şimdilik kaydıyla düzenli olarak yazmaya çalışacağım yazılarımla genç arkadaşlarıma katkıda bulunmak isteğimi kırmadıkları için Dernekpazarı Gençlik grubuna teşekkür ediyorum.

Çocukluğunda köyde yaşamış ve son 22 yılının zamansal olarak %99'u İstanbulda geçmiş birisi olarak sanal alemde de olsa yöremize ait haberler konusundaki açlığımı bir nebze olsun gideren kaynaklardan biri oldu Dernekpazarigenclik.org sitesi. Ölümler, düğünler, cenazeler, fotoğraflar ve geçmişe dair izleri bulduğum site sanal da olsa bir miktar hasret gidermeme yardımcı oluyor.

Halen köyde yaşayan eli kalem tutan ve fotoğraf çekebilen herkesin herşeyi siteye göndermeleri ve içeriğin zenginleşmesi en büyük arzum. İnşallah buda olacaktır. Fahri Düzenli abinin katkılarını inkar edemeyiz ama ona daha çok iş düşüyor. Köye dair anılar ve kültürel birikim konusunda elinden geleni yapıyor olmasını ben kabul etmiyorum. Elinden gelenin daha fazlasını yapsın lütfen.

Bende buradan mümkün olduğunca gençleri destekleyip daha canlı daha etkin bir grup haline gelemeleri için abilik yapmaya çalışacağımı deklare ediyor ve söz veriyorum.

Dr. Mustafa Güveli
Psikiyatrist

Mustafa Güveli Kimdir ? www.psikoturk.net/mguveli.php
İletişim: mguveli@gmail.com