Burs Başvuruları ve Süreç

Dr. Mustafa Güveli
Dr. Mustafa Güveli 24 Eylül 2014 - Bu Makeleyi 1632 kişi okudu.

Sevgili Hemşerilerimiz,

Hepimizin yakından bildiği üzere DKV (Dernekpazarı Köyleri Kültür ve Dayanışma Vakfı) nın en önemli çalışmalarından biri öğrencilerini desteklemektir. Bunu bu güne kadar maddi katkılarla sürdürürken bu seneden itibaren inşallah öğrencilerinin bireysel gelişimlerine de katkıda bulunarak yapmaya çalışacak. 5 Eylül 2014 te başlayan burs başvuruları halen devam etmektedir. www.dkv.com.tr/burs adresinden başvurular yapılmalıdır. Sonaki süreç başvuru sırasında öğrencilerimize yönergeler olarak oradan verilmektedir.

10 Ekim 2014'te tamamlanacak olan başvurulardan sonra yapılacak değerlendirmeler bir neticeye bağlanacak. Hepimizin bildiği gibi burslar hayırseverlerin katkıları ile verilmektedir. Kurumumuzun gelirleri ancak vakıf binasının ve çalışanlarının masraflarını karşılamaktadır. Bu nedenle bağışlara mutlaka ihtiyacımız var.

Bağışlar değişik yerlere koyduğumuz bağış sandıkları, 1361 e gönderilen SMS‘ler ve büyük çoğunluğu da hayırseverlerin katkıları ile olmaktadır. Oluşacak olan bütçe bursa başvuranların verdikleri bilgiler ve her köyün kendi değerlendirme kurulunun yapacağı değerlendirme ile karara bağlanacak ve burslar verilecektir. Hayırseverler genellikle zekatlarından bu parayı verdikleri için öncelikle mutlak ihtiyaçlı kişilere verilmeye çalışılacak.

Bazen bağışçılarımız şartı olarak verilmesin istediği kişiyi söyleyerek bağış yapmaktadır. Bu durumda kişinin başvurusundaki bilgiler yada şartlarının uygunluğuna bakılmaksızın ilgili öğrenciye belirtilen miktarda ödeme yapılmaktadır. Bu durumda bazen bursiyerin ihtiyacına bakılmamaktadır. Kişi belirtmeden vakıfa burs olarak kullanılmak üzere verilen paralar ise yapılan ciddi değerlendirme neticesinde ihtiyaç sahiplerine verilmektedir.

Bu güne kadar 100 ün üzerinde başvuru olmuştur ve tek tek verdikleri bilgileri bizzat başvuru sahiplerini tanıyanlara teyit ettirmek suretiyle değerlendirilmektedirler. Yanlış beyanda bulunduğu tespit edilenlerin başvurusu geçersiz sayılacaktır. Bu nedenle bilgilerini güncellemek isteyenler burs@dkv.com.tr adresine yollayacakları maille yanlış olduğunu düşündükleri bilgileri düzeltebilirler.

Başvurular bittikten sonra hemşehrilerimizin vermeyi taahhüd ettikleri burstan oluşturulacak bütçe ile imkânlarımız ölçüsünde ihtiyaç sahiplerine bur verilecektir. Bu da demek oluyor ki ilk bursların verilmesi ekim ayının ortasını bulacaktır. Tarih internet üzerinden ilan edileceği gibi bursiyerlerimize de bildirilecektir. Vakfımızı burs vererek desteklemek isteyenler aşağıdaki hesaplara açıklama kısmına burs yazmak suretiyle istedikleri miktarda parayı gönderebilirler.

Hesap bilgileri:

KUVEYT TÜRK GÜNGÖREN ŞUBESİ
Hesap sahibi: DERNEKPAZARI KÜLTÜR ve DAYANIŞMA VAKFI IBAN: TR28 0020 5000 0078 0115 3000 02

ZİRAAT BANKASI GÜNGÖREN ŞUBESİ
Hesap sahibi: DERNEKPAZARI KÜLTÜR ve DAYANIŞMA VAKFI IBAN: TR 88 0001 0008 2754 4404 1650 02

Ayrıca düzenli bir şekilde 1361 numaraya mesaj göndererek 10 TL bağışta bulunabilirsiniz.