2014 Biterken

Dr. Mustafa Güveli
Dr. Mustafa Güveli 31 Aralık 2014 - Bu Makeleyi 986 kişi okudu.

Sevgili Hemşerilerim,

2014 yılı biterken DKV ile alakalı kısa bir değerlendirme yapayım istedim.

Bir süredir yazmıyorum farkında olanlar var bunun. Bunun bir sürü sebebi var elbet. Bir sebebi vakıf işlerini yeniden yapılandırma sürecinde olmamız. En önemli gündemimiz insan kaynaklarımız. Hemşerilerimiz nerede ve ne handeler ve ne işle meşguller? Daha şimdiden 3000 kişinin bilgilerine ulaştık gibi. Yakında vakıf kapınızı çalarsa şaşırmayın. :-)

14 Aralık günü Dernekpazarlı sağlıkçılar olarak bir kahvaltı yaptık. Doktorlar, diş hekimleri, eczacılar, veteriner hekimler, hemşireler, laboratuvar teknisyeni acil tıp teknizsyeni ve hastanede sağlık müdürülüklerinde çalışan sağlığa kıyısından köşesinden bulaşan herkesi bir şekilde listeye koyduk. Güzel bir organizasyon oldu ve başka neler yapabilirizi tartıştık. 3 Mayıs 2015 te memleketi ziyaret ve hastalara ziyaret planladık. Umarım hayırara vesile olacak.

Aynı organizasyon diğer meslek grupları içinde yapılıyor. Önümüzdeki günlerde benzer şekilde Hukukçular da bir araya gelecek. Hakim , Savcı, Avukat ve diğer adalet çalışanları bu bir araya gelecek.

Ayrıca Öğretmenler, Mimarlar, Mühendisler ve Esnafımızda benzer yapılanmalar içine girecek. Tüm hemşerilerimiz bu yapılanmada yerini alsın.

Ayrıca "Dernekpazarında Kim Kimdir" konseptinde bir hazırlık çalışması yapılmaktadır. Resimli ve kişileri tanıtacak çalışma için herkesten kendi yaşam döngüsü ve bir adet resmini dernekpazarivakfi@gmail.com adresine bekliyorum.

Herkes şu bilgileri gönderirse memnun olurum. Dileyen daha fazlasını da yollayabilir.Adı Soyadı, Doğum yeri-yılı Baba adı Hangi köyümüz ( mahallemizden) Kimlerdendir (varsa lakap) ve bu gün ne işle meşguldur hayat döngüüsünü hızlıca yazarsa kitapta yer alcaktır. 2015 sonu için planlanan birinci baskı dan sonra 2020 de ikinci baskı planlanmaktadır.

Ayrıca vakfa para kaynağı temin etmek için Kermes planlanmaktadır. O bilahare duyurulacaktır.

Şubat 2015 te başlayacak Mahalleler Arası Futbol Turnuvası için Futbol Komitemiz hazırlıklarına başladı. İnşallah birlik berberliğimizi artıracak bir şekilde vakfımızın güzel bir organiasyonu olacak.

2015 yılının insanlığa, İslam alemine Memleketimize ve hususan Tüm hemşerilerimize hayırlar getirmesini diler saygılar sunuarım